Narkotikų ir alkoholio alternatyvos įtemptam laikui

Patiriamas stresas gali sukelti alkoholio ir narkotikų vartojimą. Buvusiems narkomanams stresas gali prisidėti prie piktnaudžiavimo alkoholiu ar narkotikais atsinaujinimo. Kadangi daugelis medžiagų gali laikinai palengvinti neigiamą streso poveikį, gali būti viliojanti buvusius narkomanus vėl naudoti šias medžiagas. Norint išlaikyti blaivumą įtemptais gyvenimo laikotarpiais, būtina išmokti įveikti stresą nevartojant alkoholio ar narkotikų.

Narkotikų ir alkoholio alternatyvos

Nustatykite, ką galite ir ko negalite valdyti

Vienas iš pirmųjų kovos su stresu žingsnių yra streso šaltinio nustatymas. Iš ten galite pradėti nustatyti, kokius jo aspektus galite valdyti, o ko ne. Pvz., Per šią visos šalies pandemiją dėl COVID-19 jūs negalite kontroliuoti, ar neužsikrėtėte virusu, bet galite kontroliuoti veiksmus, kurių imatės norėdami apsisaugoti.

Dalyvaukite fizinėje veikloje

Kitas būdas įveikti stresą yra fizinė veikla. Vienas iš pavyzdžių būtų bėgimas, nes fizinė veikla gali išlaisvinti endorfinus, kurie leidžia jaustis geriau. Fizinis aktyvumas taip pat turi daug naudos sveikatai – ne tik jūsų fizinei, bet ir emocinei bei psichinei sveikatai.

Parašykite komentarą