Mokslininkai apskaičiavo, kiek laiko smegenys atsigauna išgėrus

Alkoholis greitai veikia smegenis, kaip žino dauguma iš mūsų. Tačiau nėra daug žinoma apie tai, kaip smegenys atsigauna po persivalgymo ir kiek laiko tai užtrunka. Kognityvinėms funkcijoms reikia daug laiko, kol jos normalizuojasi.

Alkoholis greitai veikia smegenis, kaip žino dauguma iš mūsų. Tačiau nėra daug žinoma apie tai, kaip smegenys atsigauna po persivalgymo ir kiek laiko tai užtrunka. Visoms pažintinėms funkcijoms reikia daug laiko, kol jos normalizuojasi.

tiriami smegenų sutrikimai po alkoholio vartojimo

Britų Batho universiteto (Batho universiteto) mokslininkai išanalizavo daugybę tyrimų, kuriuose buvo tiriami smegenų sutrikimai antrą dieną po alkoholio vartojimo. Autoriai nagrinėjo smegenų funkcijos pokyčius kas valandą. Išskyrus keletą išimčių, visi šie tyrimai parodė, kad mūsų pažintiniai gebėjimai, tokie kaip dėmesys ir atmintis, išlieka sutrikę net tada, kai alkoholio koncentracija kraujyje nebematuojama. Tyrimo rezultatai buvo paskelbti žurnale „Addiction“.

kodavimas nuo alkoholio

„Šių sugebėjimų sumažėjimas reiškia koncentracijos, dėmesio sutelkimo, atminties sumažėjimą ir reakcijos laiko sumažėjimą“, – sako tyrimo autorius Craigas Gunnas iš Batho universiteto Psichologijos katedros.

Mokslininkai ištyrė, kaip mūsų kūnas ir smegenys atsispiria fiziologiniam poveikiui, lydinčiam sunkų alkoholio vartojimą. Jungtinėse Valstijose tai apibrėžiama kaip daugiau nei keturi standartiniai gėrimai moterims ir penki vyrams. Standartinėje alkoholinio gėrimo dozėje yra maždaug 14 ml gryno alkoholio.

Alkoholis diuretikas

Alkoholis yra galingas diuretikas, dėl kurio organizmas netenka daug skysčių, net keturis kartus daugiau, nei jis išgėrė gerdamas, o tai sukelia dehidraciją. Norėdami kompensuoti skysčių praradimą, kūno organai pritraukia kiek įmanoma daugiau skysčių, dėl ko smegenyse trūksta skysčių. Dėl to smegenų dangalas praktiškai mažėja.

Kadangi visas šis skystis išsiskiria iš organizmo, magnis, kalis, natris ir kitos maistinės medžiagos, būtinos stabiliam smegenų kognityvinių funkcijų veikimui, taip pat išplaunamos. Išplautos maistinės medžiagos nėra iškart pakeičiamos naujomis, kai alkoholis palieka kūną, o išeikvotos membranos taip pat neatkuriamos iš karto. Atsigauti po etilo alkoholio priepuolio reikia laiko.

Smegenys negalės formuotis dar daug valandų

Smegenys negalės formuotis dar daug valandų, kai kuriais atvejais tai trunka ilgiau nei vieną dieną. Kol tai neįvyks, dėmesys, atmintis, reakcijos laikas ir galia priimti sprendimus neveiks visu pajėgumu. Tyrimo rezultatai rodo, kad visiškai nerealu grįžti prie savo verslo kaip įprasta ir dirbti įprastu būdu.

„Mūsų rezultatai rodo, kad pagirios gali turėti rimtų pasekmių kasdieninei veiklai, pavyzdžiui, profesiniams įgūdžiams, vairavimo įgūdžiams, susikaupimui ir atminčiai“, – sako pagrindinio tyrimo autorė Sally Adams iš Bato universiteto.

Tyrime pateikiamos dvi pagrindinės išvados. Akivaizdžiausias yra tai, kad per didelis gėrimas yra tik bloga idėja dėl daugelio priežasčių, įskaitant kainą, kurią turi sumokėti mūsų smegenys ir kūnas. Antra, būtų kvaila manyti, kad mes galime toleruoti gėrimą be rimtų pasekmių, kurios neapsiriboja galvos skausmu ir pykinimu.

Kitaip tariant, alkoholio vartojimas žmogų veikia ilgą laiką. Tai ne tik laikas, kai jis girtas, bet ir laikas, kurio reikia atsigauti, o mūsų smegenys atsigauna lėčiau nei manome.

Parašykite komentarą