Kodavimas nuo alkoholio – ką reikia žinoti

Alkoholikai, kaip ir narkomanai, niekada nėra buvę! Tai reikėtų atsiminti kiekvienam, kuris ketina užkoduoti ar užkoduoti savo artimuosius. Visų pirma, jūs turite suprasti, kad, pirma, kodavimas nuo alkoholio, kaip procedūra, turėtų būti atliekamas tinkamose medicinos įstaigose. Jie būtinai turi būti patvirtinti alkoholizmo kodavimo kryptimi ir turėti tokių procedūrų atlikimo patirties.

Antra, kodavimas nuo alkoholio gali būti medicininis ir psichologinis. Tai yra du skirtingi metodai, kurie vienas kito neatmeta. Bet pasirinkti, kuris metodas geriau užfiksuoti alkoholizmą, geriau specializuotos klinikos gydančiam gydytojui, o ne jums, giminaičiui ar pacientui.

Kodavimas nuo alkoholizmo Vilniuje

Trečia, alkoholizmo kodavimas turėtų būti atliekamas tik remisijos metu. Likus kelioms dienoms iki procedūros pacientas turi nustoti vartoti alkoholį.

Ketvirta, kodavimas nepadeda visiems ir ne visais atvejais. Bet kas padeda ir kaip elgtis – suprasime.

Pasiruošimas kodavimo nuo alkoholizmo

kodavimas nuo alkoholizmo

Pirmiausia, mes išvalyti organizmą. Prieš užkoduojant, šiuo atveju tai nėra svarbu nei mediciniškai, nei psichologiškai, nei mišriai, turite pašalinti nuodų likučius. Jei prieš tai pacientas buvo išgertas, patyrė abstinencijos simptomus, tada jį reikia pašalinti iš šios būklės, atstatyti visų organų darbą ir tik tada atlikti procedūrą.

Medicinos įstaigose pacientas pašalinamas iš apnašų, naudojant vaistus, kurie skiriami lašinant (kitaip tariant, jie įdeda lašintuvus).

Po to pacientui pasakojama apie tai, kaip vyks kodavimo tvarka nuo alkoholizmo ir kokios pasekmės jo laukia. Jei gaunamas principinis paciento sutikimas, kitas žingsnis yra atlikti išsamų kūno tyrimą. Šiame etape nustatomos kontraindikacijos, pagal kurias neįmanoma atlikti kodavimo medicininiais preparatais.

Kodavimas nuo alkoholizmo Kaune

Kontraindikacijų sąrašas yra gana platus:

 • IHD – koronarinė širdies liga ir širdies ir kraujagyslių nepakankamumas;
 • konvulsiniai simptomai;
 • sutrikusi sąmonė;
 • cirozė ar hepatitas;
 • inkstų nepakankamumas;
 • hipertenzinė krizė;
 • nėštumas ir žindymas (maitinimas).

Norint nustatyti šias kontraindikacijas, pacientui atliekamas įprastas tyrimas. Šiuo laikotarpiu alkoholis yra draudžiamas, todėl pageidautina, kad pacientas būtų ligoninėje. Tai būtina norint išvengti pagundos gerti alkoholinį gėrimą, kuris neatmetamas įprastomis namų sąlygomis.

Medikamentinis kodavimas „torpeda“ – kaip tai veikia

Medikamentinis kodavimas

Alkoholis yra galingas įrankis, kuris išskiria lengva energiją, sukelia slopinimą, nervų sistemos atpalaidavimą, taip pat blokuoja endorfinų sekreciją. Tiesą sakant, jis jį pakeičia. Pirmieji taurė ir taurė šventiems yra geriami tik tam, kad pajustumėte paprastą ir lengvai prieinamą euforijos jausmą

Įsiskverbęs į smegenis, etanolis sukuria savo cheminius ryšius, kuriuos sunku sulaužyti. Šios jungtys sudaro didelę priklausomybę nuo alkoholio.

Medikamentinis gydymas nukreiptas į tai, kad alkoholio vartojimo metu buvo baimė ir skausmas, o ne euforija.

Kodavimo metodai alkoholizmui 80-ųjų viduryje buvo pasiūlyti akademiko Dovzhenko. Jie virto įvairiais barbariškais būdais, įskaitant gydymą srovės išleidimu ir tt. Viskas atėjo iki skausmo ir mirties baimės. Šiandien nedaug žmonių naudojasi šiais metodais, o užsienyje jie laikomi barbariškais, sadistiškais. Tačiau vaistų terapija vis dar naudojama. Taikomas šis kodavimas:

 • Naltreksonas.
 • Disulfiramas.

Abu vaistai yra implantai, kurie įdedami po oda. Atsižvelgiant į vartojamą vaistą, pacientui vartojant alkoholį, padidėja kraujospūdis, padidėja širdies susitraukimų dažnis, atsiranda skausmo ir mirties baimė. Abu vaistai yra toksiški, nusėda kepenyse ir lipiduose (poodiniuose riebaluose), gali sukelti virškinimo trakto pasekmes.

Štai kodėl tik pats pacientas gali duoti sutikimą dėl rišiklio, suprasdamas visas šių vaistų vartojimo pasekmes.

Tačiau rišiklis ir kiti medicininiai kodavimo metodai galioja tik ribotą laiką. Jie atliekami priklausomai nuo vaisto dozės 3 ar 6 mėnesius. Kas nutiks toliau ir ar galima sakyti, kad pacientas buvo išgydytas? Deja, taip nėra. Kai tik alkoholikas supras, kad jam negresia pavojus, jis girtųsi jau pirmąją dieną. Todėl pasakyti, kad rišiklis yra ideali priemonė kovoti su priklausomybe nuo alkoholio, neįmanoma.

Psichologinis kodavimas nuo alkoholio

Susitarkime iš karto – šiame straipsnyje aptariame tik medicininį psichologinį kodavimą taikant leidžiamus metodus. Poleno metodas, elektros smūgis ir kiti barbariški metodai yra nepriimtini. Be to, mes nekalbame apie „senelių ir močiučių“ tinktūras, laikydami nepagrįstais jų gydymo metodus ir iš tikrųjų kvatojame.

kodavimas nuo alkoholio Vilniuje

Kodavimas nuo alkoholio

Taigi psichologinį kodavimą turėtų atlikti tik patikimas specialistas, turintis didelę patirtį. Visų pirma, pats alkoholikas turi norėti mesti gerti, tik šiuo atveju jis gali pasiekti norimą rezultatą. Ypač po psichologinio užsiėmimo jam reikės visapusiškos artimųjų ir draugų paramos. Europos šalyse, taip pat JAV, yra anoniminių alkoholikų grupės. Tai yra pačios paramos grupės, kurios padeda susidoroti su potraukiu alkoholiui.

Pastaruoju metu palaikymo grupių galima rasti ir Lietuvoje. Dauguma šių grupių kyla iš paramos, kur gydomas alkoholizmas.

Ką duoda psichologinis kodavimas nuo alkoholio

Prieš pasirinkdami kodavimo metodą, turėtumėte tiksliai žinoti gėrimo priežastis. Visi jie yra visiškai skirtingi.

 • Jei šeimoje piktnaudžiaujama alkoholiu, vaikas dažniau geria paauglystėje ir pilnametystėje. Tai gali atsitikti, kai vienas iš tėvų šeimoje piktnaudžiauja alkoholiu, tačiau dar sunkiau, kai jie abu geria. Be to, paveldimumas yra labai galingas veiksnys.
 • Paaugliai pradeda gerti iš kvailumo, norėdami įrodyti savo „šaunumą“ savo bendraamžiams. Butelis alaus už mokyklos tvoros, pirmoji taurė degtinės ir pirmasis euforijos jausmas. Jis ir toliau gers, norėdamas prisiminti tą pačią akimirką, kai jautėsi gerai. Paaugliai dažniausiai patenka į priklausomybę nuo alkoholio greičiau nei suaugusieji vien dėl to, kad jų kūnas dar nėra iki galo susiformavęs. Formavimosi stadijoje smegenys gauna ne „teisingus nustatymus“, o rimtą cheminę ir psichinę priklausomybę nuo etanolio.
 • Stiprus stresas. Ne paslaptis, kad gyvenimas yra kupinas streso, tačiau jie gali būti skirtingi. Kažkas paskęsta sielvarto taurėje praradęs darbą, kažkas savo nesėkmes su moterimis, pinigais ir kt.
 • Gėrimas darbe, gėrimas po jo, konkreti komanda. Dažnai žmonės geria, nes negali atsisakyti viršininko ar kolegų. Sistemingas besaikis alkoholio vartojimas greitai sukelia alkoholizmą toje stadijoje, kai jau reikia koduoti.

Gydymas nuo alkoholizmo Klaipedoje

Yra keletas priežasčių, kodėl kai kurie žmonės suserga alkoholizmu. Kad galėtų atlikti psichologinį kodavimą, psichologas turi labai tiksliai juos identifikuoti, kad galėtų parengti kodavimo metodiką.

Psichologinės kodavimo technikos yra skirtingos. Negalima už akių pasakyti, kurį iš jų taikyti kiekvienu konkrečiu atveju. Ir niekas niekada negarantuos, kad šiuo atveju, pavyzdžiui, hipnozė padės, o kitu atveju – ergoterapija. Todėl dažniausiai jie naudojami vienu metu, o psichologai dirba su pacientais per visą gydymo laikotarpį.

Psichologiniai kodavimo metodai

Hipnozė. Asmens įtraukimas į hipnotinį transą naudojamas dviem tikslais. Viena iš jų yra išsiaiškinti pagrindines girtumo priežastis. Be to, psichoterapija remiasi būtent šiomis priežastimis. Antrasis tikslas yra sukelti nenorą vartoti alkoholio. Tai formuoja atkaklią reakciją į alkoholio vartojimą, kodavimas dažniausiai laikomas 3 – 5 metus.

gydymas nuo alkoholizmo

Per šį laiką viskas gyvenime pasikeičia, ir greičiausiai buvęs alkoholikas sugebės atsispirti norui gerti, jei bijo prarasti nusistovėjusį gyvenimą.

Kontraindikacijos dėl hipnozės

 • Sunkūs trauminiai smegenų sužalojimai ir jų pasekmės, epilepsija.
 • Bet kokio genezės priepuolių ir priepuolių tikimybė.
 • Širdies ritmo pažeidimas ir širdies ir kraujagyslių sistemos ligos apskritai.
 • Nutraukimo simptomai ir apsinuodijimas alkoholiu.

Yra alkoholizmo kodavimas, maksimalus sėkmės rodiklis tik alkoholio remisijos būsenoje. Pacientas turi būti blaivus ir detoksikuotas nuo alkoholio skilimo produktų.

 • Ergoterapija ir sportas. Dažniausiai būtent sportas ir aktyvus fizinis lavinimas yra pagrindiniai alkoholio antagonistai. Malonumas, kurį žmogus gauna iš šios veiklos, gali visiškai pakeisti malonumą gerti.
 • Inkaravimas. Šis terminas pasiskolintas iš NLP (neurolingvistinio programavimo) mokslo. Alkoholio vartojimo metu pacientas užmezgė stabilius ryšius. Išgėriau ir pasidarė gera. Jis paliks ligoninę, pažvelgs į parduotuvės pusę ir nešios kojas buvusiems draugams. Nes smegenys pasakė: „Ten buvo gerai“. Taigi šiuo atveju tai yra tas pats inkaras.

Psichologas turi jį surasti ir pakeisti. Prisiminimų negalima ištrinti, bet jūs galite priversti savo smegenis džiaugtis kitais būdais.

Psichologai turi daugybę sąmonės paveikimo metodų, kurių pagalba žmogų galima užkoduoti iš alkoholio. Jums tiesiog reikia pasirinkti tinkamą kliniką, iš anksto sužinoti visas galimybes.

Kodėl psichologinis alkoholio kodavimas yra geresnis

Yra daug kodavimo būdų, kaip paaiškėjo iš straipsnio. Tačiau dėl įvairių priežasčių pirmenybė teikiama psichologiniam alkoholizmo kodavimui.

Paskutinė aprašyta kodavimo galimybė padeda pasiekti ilgalaikį alkoholio vartojimo nutraukimo rezultatą. Žmogus, jo pasaulėžiūra, pokyčiai, atsiranda nauji prioritetai ir vertybės, o ne baimė: „jei gersi, mirsi“. Šis kodavimas trunka ilgai, tačiau būtent tai, kas nutinka žmogui per šį laikotarpį, taps tolesnio stabilaus gyvenimo pagrindu.

Kodavimas Londone

Gydymo metu daugelis buvusių narkomanų ir alkoholikų atranda savyje talentus, kurie jiems suteikia galimybę dirbti ir užsidirbti, gyventi kūrybingai ir visaverčiai. Inkaravimas veikia beveik visada. Kažkas šeimoje turi kūdikį, kuris tampa gyvenimo prasme. Kažkas susiranda darbą, atkuria tai, ką jam pavyko sunaikinti, pradeda uždirbti. Kažkas kuria.

Kodavimas nuo alkoholio kaina

Optimalietis

Parašykite komentarą