CIGARETĖS IR RŪKYMAS


* Greičiau sensta, keliais metais anksčiau prasideda lytinis vytimas, trikdo kiaušidžių funkcijas.
* Lyties organų ir krūtų vėžys. Tenka nupjauti krūtį ar krūtis dėl krūties vėžio.
* Apibendrinus įvairiose šalyse atliktų tyrimų duomenis, galima išvardinti šiuos rūkančių motinų laukiančius pavojus:
Spontaninis abortas – rūkančioms moterims jis įvyksta dvigubai (net iki 80%) dažniau. Jų vaikai dažniau serga, lėčiau auga, būna nervingesni, prasčiau mokosi, 2 k. daugiau apsigimimų.
Vaisiaus mirtis nėštumo metu – rūkančioms moterims pasitaiko 20-24% dažniau, negu nerūkančioms;
Kūdikio mirtis gimdymo metu, priešgimdyminiame ir pogimdyminiame laikotarpiuose – iki 2,4 karto dažnesnis, jei moteris rūkė nėštumo metu;
Priešlaikinis gimdymas – rūkančioms moterims jis pasitaiko 1,5 karto dažniau;
Rūkančių motinų naujagimiai sveria vidutiniškai 200 g mažiau, žymiai dažniau jų svoris nesiekia 2500 g;
Rūkančių motinų vaikai net sulaukę 7-11 m. lieka 1 cm žemesni ir 3-4 mėn. atsilieka savo gabumais; Rūkančioms motinoms dažniau stinga pieno, trumpiau tegali maitinti. Kūdikis gauna nikotiną ir per motinos pieną.
* Pastebėta, kad tarp paauglių daugiausia rūkymusi domisi tie, kurie bent kiek atsilikę nuo bendraamžių, jaučiasi už juos menkesni, savo ,“nesėkmes“ jie bando kompensuoti cigarete.
* 84,5% vyrų ir 78,5% moterų pradėjo rūkyti, norėdami pamėgdžioti, iš smalsumo.
15,6% moterų, norėdamos suliesėti.
3,5% moterų dėl asmeninės dramos, vienišumo.
* Apklausus vaikinus: 60% atsakė, kad tas pats ar mergaitė rūko.
84% atsakė neigiamai, kad būtų rūkanti draugė, o kad žmona rūkytų, nei vienas vaikinas nenorėjo (užuojauta rūkančioms panelėms – neištekėsite, kol nemesite rūkyti).
* Vaikinų požiūris į rūkančią merginą:
-Kai kurios sako, kad rūkyti – madinga. Bet mados keičiasi. Nemadingą suknelę galima persiūti arba jos nenešioti. O ką daryti su rūkymo įpročiu, su pageltusiais dantimis ir papilkėjusia veido oda?
-Daugelis mano, kad rūkanti mergaitė – ,“savas vaikinas“. Argi malonu merginai tapti ,“vaikinu“, nors ir ,“savu“!
-Tegul sau rūko į sveikatą. Su tokia galiu vaikščioti, bet susituokti su tokia- atleiskite!
-Visiems žinoma, kad gramas nikotino užmuša arklį. Žiūri į rūkančią mergaitę ir galvoji: o kiek ji turi arklio jėgų? O dar kalbama, kad tai silpnoji lytis!
-Kalbiesi su mergaite, o nuo jos, atleiskite už grubumą, dvokia. Ir koks čia grožis!
-Kartais mergaitės kalba, kad rūkančiai geriau apsiprasti tarp nepažįstamų. Sėdėk sau ir leisk dūmų kamuolius. Kokia paslaptinga nepažįstamoji! Gaila, kad tik dūmai ją padaro paslaptinga…
-Jei aš atvirai tai pasakyčiau mergaitėms, jos mane išjuoktų. Betgi jos – būsimosios motinos, tad būtų labai gerai, jei jos pagalvotų apie savo ir būsimų vaikų sveikatą.
-Kodėl negerbti rūkančios mergaitės, jei ji protinga? Kodėl nesielgti su ja draugiškai, jei ji duoda nusirašyti, visada padeda? O pamilti tokią – atleiskite! Aš manau kad nė vienas vaikinas nemato savo svajonėse mylimosios su cigarete lūpose!
-Būčiau jų tėvas, iškarščiau su diržu kailį – ir viskas!
-Aš pastebėjau, kad rūkančios merginos labai nervingos, piktos, greitai susierzina. Rūkant genda jų charakteris. O kam tokios patinka…?

Parašykite komentarą